16.4. Otevření služebny

I přes zpočátku nepříznivé počasí, v rámci otevření služebny do 4. výstavní sezóny, jsme uspořádali i dopravně bezpečnostní akci se zaměřením na kontrolu rychlosti radarem, kontrolu alkoholu v dechu, kontroly lékárniček a přezkoušení z vybraných otázek z vyhlášky. Akce se zúčastnilo na 30 příslušníků a pomocníků VB z několika krajů. 11 vozidel a jeden motocykl. Kontroly probíhaly v Maršovicích, Neveklově, Křečovicích, Hořeticích a přilehlém okolí. Uděleno bylo i několik pokut.

Ve stejný den  se také oficiálně odhalila a zpřístupnila Budka VB pro řízení dopravy, o které jsme zde již informovali. Před slavnostním odřadem provedl přestřižení symbolické pásky u vstupních schodů předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR p. Jiří Mergl a v rámci zprovoznění i spustil semafory na přilehlé křižovatce.

Naši expozici také v tento slavný den navštívila známá herečka paní Jaroslava Obermaierová a na dolním parkovišti bylo sehráno herci několik scének z filmu Kurvahošigutentag.

Na samotné služebně OO VB Strnadice pak byl představen nový kamerový systém, vylepšené radiové spojení a mnoho nových exponátů.