Ke 30 letům Policie ČR

se i náš Klub rozrostl k tomuto výročí o několik dalších vozidel. Právě na oslavu tohoto jubilea a na žádost vysokých policejních důstojníků z Prezidia Policie ČR. Působnost našeho klubu byla tedy počátkem tohoto roku rozšířena i na období právě vznikající POLICIE porevolučního období. Další vozidla vám postupně představíme později.

Dnes představíme vozidlo PMJ Praha, kdy těchto vozidel v ještě nepředpisovém provedení (jednotný předpis byl přijat až 8.4.1991) sloužilo i několik desítek. Jednalo se o vozy zejména typ Volha 24, Vaz 2104 a Škoda Favorit. Repliku právě posledně jmenovaného vozidla jsme představili na oslavách Akce spanilé jízdy přes několik měst věnované právě výše uvedenému výročí. Přikládáme několik dobových snímků a pod nimi naleznete právě zmiňované vozidlo našeho Klubu.

Jen zjednodušeně dodáváme, že takovéto provedení vozidla Policie sice již není aktuální, nicméně nápisy POLICIE platí i nadále a není možno je provozovat na veřejných komunikacích bez příslušných povolení, kterými je nutno disponovat či bez zakrytí nápisů a majáků.